Szkolenia BUR. Lubuskie Bony Rozwojowe
Baza Usług Rozwojowych (BUR)
Dofinansowanie w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO)W ramach RPO realizowane są projekty w ramach tzw. Podmiotowych Systemów Finansowania (PSF) tj. schematów dystrybucji środków z Europejskiego Funduszu Społecznego przeznaczonych na wspieranie rozwoju przedsiębiorców i pracowników.
KTO MOŻE UBIEGAĆ SIĘ O DOFINANSOWANIE
Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa (zatrudniające do 250 pracowników)
POZIOM FINANSOWANIA
Mikroprzedsiębiorstwa – 80% – (od 1 do 9 pracowników. Obrót i/lub całkowity bilans roczny nie może przekraczać 2 MIL EURO)
Małe przedsiębiorstwo – 70% – (od 10 do 50 pracowników. Całkowity bilans roczny i/lub obrót firmy nie może przekraczać 10 MIL EURO)
Średnie przedsiębiorstwa – 50% -(d 50 do 250 pracowników. Obrót i/lub całkowity bilans roczny średniej firmy nie przekracza 50 MIL EURO)
RODZAJ SZKOLEŃ
Szkolenia oraz usługi doradcze wybrane poprzez Bazę Usług Rozwojowych
Operator – np. Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa (elektronicznie i/lub osobiście)
Elektronicznie i/lub osobiście.
FORMA DOFINANSOWANIA
Refundacja – Operator zwraca środki zgodnie z poziomem finansowania.
JAK UBIEGAĆ SIĘ ŚRODKI
Wybór szkolenia w Bazie Usług Rozwojowych. Kontakt z Operatorem Regionalnym, który prowadzi nabór i przyznaje środki. Przygotowanie wniosku zgłoszeniowego. Podpisanie umowy z Operatorem. Wpłata wkładu własnego. Realizacja szkolenia. Ocena usługi w BUR. Złożenie wniosku rozliczeniowego do Operatora przez Przedsiębiorcę. Otrzymanie refundacji w wysokości ustalonego dofinansowania od Operatora.
INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE
Baza Usług Rozwojowych – Link do serwisu
Projekt: „Lubuskie Bony Rozwojowe”
Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027, Działanie 06.03 Zdrowy, aktywny i kompetentny pracownik.
Termin realizacji projektu
01.07.2024 r. – 31.12.2029 r.
DLA KOGO?
Projekt skierowany jest do Przedsiębiorców i Pracodawców, posiadających jednostkę organizacyjną (tj. siedzibę, oddział, filię, delegaturę czy inną prawnie dozwoloną formę organizacyjną działalności podmiotu) w województwie lubuskim na terenie subregionu gorzowskiego/ zielonogórskiego, oraz do ich pracowników.
Projekt jest skierowany w szczególności do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP), spełniających kryteria określone w art. 2 Załącznika I do Rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r., uprawnionych do skorzystania z pomocy de minimis.
NA CO?
Przedsiębiorcy i Pracodawcy mogą uzyskać dofinansowanie na usługi rozwojowe:
• TYP A – szkolenia/ doradztwo z zakresu kompetencji miękkich,
• TYP B – szkolenia/ doradztwo z zakresu kompetencji twardych,
• TYP C – studia podyplomowe / egzamin/ usługi prowadzące do nabycia kwalifikacji zgodnych z Zintegrowanym Rejestrem Kwalifikacji